جستجوی پیشرفته

پرسش و پاسخ درباره دستگاههای سی ان سی سنگ

1-دستگاه CNC سنگ تکفاز است یا سه فاز؟

اکثر دستگاههای سی ان سی سنگ بصورت سه فاز ساخته میشوند.امکان ساخت دستگاه سی ان سی سنگ تکفاز با اسپیندل حدود 5 کیلووات وجود دارد اما برای اینکار نیاز به یک ترانس مبدل وجود دارد که هزینه ای حدود دو درصد قیمت دستگاه را به قیمت اضافه میکند.

مطالعه بیشتر...

پرسش و پاسخ درباره دستگاههای سی ان سی چوب تخت سه محور

1-دستگاه CNC  چوب تخت تکفاز است یا سه فاز؟

اکثر دستگاههای سی ان سی چوب تخت بصورت سه فاز ساخته میشوند.امکان ساخت دستگاه سی ان سی تخت تکفاز با اسپیندل حدود 5 کیلووات وجود دارد اما برای اینکار نیاز به یک ترانس مبدل وجود دارد که هزینه ای حدود دو درصد قیمت دستگاه را به قیمت اضافه میکند.اگر دستگاه مجهز به پمپ وکیوم یا تولچنج باشد ضروریست تا برق مصرفی آن سه فاز باشد.

2- دستگاه سی ان سی چوب تک هد تقریبا چقدر توان مصرف میکند است؟

مطالعه بیشتر...

 روش استفاده از طرح:

طرح را با درگ کردن وارد آرتکم کنید

ابعاد و اندازه آنرا در پنجره مربوطه تعیین کنید یا از گزینه set model size  استفاده نمایید

از گزینه تبدیل بیت مپ به وکتور استفاده کنید

از روشهای تولپس دو بعدی برای جیکد استفاده نمایید.

 

 

اسپیندل تلچنجر (auto toolchanger spindel) نوعی از اسپیندل دستگاه سی ان سی است که تعویض ابزار را بصورت اتوماتیک انجام میدهد .در این نوع اسپیندلها ابزارهای گوناگون که توسط کاربر در ابزارگیرها قرار داده شده اند به ترتیبی که توسط کاربر در برنامه تعریف شده اند تعویض میگردند و قسمتهای مختلف کار را انجام میدهند.از مزیتهای این اسپیندلها صرفه جویی در زمان تعویض ابزار و به هم نخوردن دقت دستگاه میباشد.

مطالعه بیشتر...

بهترین تیغهای فرز برای سنگ تیغهای پودری میباشند.این تیغها مخصوص کار بر روی سنگ تولید شده اند.استفاده از تیغهای الماسه مخصوص فلزات شدنیست اما بهینه و مقرون بصرفه نمیباشد و کیفیت سطح لازم راهم ایجاد نخواهند کرد.تیغهای پودری در دو نوع معمولی و مخصوص گرانیت وجود دارند.شما احتمالا به تیغه هایی با مشخصات زیر برای شروع کار نیاز خواهید داشت.

تیغ سر تخت  شش و دوازده(جهت عملیات خشنکاری)

تیغ سرگرد شش و دوازده(جهت پرداخت)

تیغ مخروطی سه به ده(جهت کارهای حجمی و منبتی)

تیغهای وی بیت جهت کتیبه

فشنگی سه ،شش و دوازده

البته اینها حداقل تیغ برای شروع کار هستند ،در ادامه به انواع تیغها و فشنگیها بسته به کارهایی که قصد انجام آنرا دارید نیاز خواهید داشت.

لینک کامل این مقاله